Interview Českého rozhlasu sever:

V Libereckém Koloseu probíhal od 4. do 6. března čtvrtý ročník mezinárodního festivalu ZDRAVÍ a EZOTERIKA 2016. Návštěvníky třídenního festivalu čekal ve třech přednáškových sálech a v hlavním sále s podiem maraton přednášek, poradenských workshopů, seminářů věnovaných ezoterice, alternativní medicíně a zdravému životnímu stylu. Moderátor festivalu David Hamr položil několik otázek hlavnímu pořadateli Ivo Johannesu Daňkovi:

1) Proč festival ZDRAVÍ a EZOTERIKA, co si mám pod tím představit?

Jsou to dva pojmy, které patří k sobě. Zdraví je ta část fyzická a ezoterika je ta část psychická jemnohmotná.

 

2) Pro koho byl tento festival určen? (cílová skupina)

Festival je pro každého bez omezení let, to znamená pro ty, které zajímá zdravý životní styl. Je to spíše projevem základní lidské potřeby. Být otevřený novým informacím a také zdravé výživě, která se stává nedílnou součástí našeho každodenního života. Být otevřený pro celkové propojení mezi zdravým životním stylem a hledáním věcí skrytých – tak zvaných ezoterických.

 

3) Koho jsem tam mohl potkat, co jsem tam mohl zažít?

Součástí festivalu je velká prodejní výstava zboží a služeb z oblasti ezoteriky, zdraví a zdravého životního stylu, kde najdete i poradny alternativní a klasické medicíny. Můžete si nechat vyložit svoji budoucnost nebo najít řešení pomocí výkladu karet, chiromantie, astrologie, numerologie a mnoha dalších metod.

Těšit se mohli návštěvníci také na hudbu, pohyb a meditace.

 

4) Co bylo oproti předchozím ročníkům nové originální?

Po dlouhém hledání a poptávání se mi podařilo nalézt účastníka s vegetariánskou stravou, kterou měli k dispozici po celou dobu festivalu vystavovatelé i návštěvníci.

V pátek se prezentovali tři Šamani z různých Zemí, kteří nechali nahlédnout do své práce s energií.

Také určitě vystoupení autorské zpěvačky RANKY Tučkové ve velkém sále. Každý den zazpívala písničku z jejího nového alba LÁSKU SVOU MÁM.

Nicméně zvýšil se počet vystavovatelů s jejich nabídkami, což mě také potěšilo.

 

5) Jak proběhl festival v Koloseu: uspořádání a nabídka?

V renovované budově KOLOSEA se prezentovalo více než 60 vystavovatelů s nabídkami svých služeb a produktů z celé České republiky, Slovenska, Ukrajiny, Německa, Mexika, Jižní Ameriky a Filipín.

Jedná se o přehledný areál, s reprezentačními výstavními prostory na prezentaci nových trendů ve zdraví a ezoterice, bohatý a kvalitní doprovodný odborný program, který probíhal ve 3 sálech současně.

Ve velkém sále probíhaly na podiu různá interview s lektory a vystavovateli.

Celý festival byl v nádherné energii, což mi vystavovatelé i návštěvníci

potvrdili.

 

6) Jaké jsou vazby na odkazy z předchozích ročníků?

Těší mě, že se stal tento festival oblíbeným místem těch, kteří hledají odpovědi nebo řešení na věci mezi nebem a Zemí zde v Liberci.

Již po druhé se konal tento festival od pátku do neděle. Návštěva doprovodného programu potvrdila, že je velký zájem o poznatky a zkušeností různorodých lektorů. Každý rok sestavuji program tak, aby byl pro návštěvníky zajímavý a pestrý.

 

7) Závěrečné slovo z Vašeho pohledu na festival

Život a zvlášť práce vyžadují od každého z nás stále více aktivity, vysokou angažovanost, pracovní nasazení, okamžité rozhodnutí a rychlé jednání. Tyto životní podmínky současnosti nám přinášejí hlavně starosti a stres, vyžadují od nás hodně síly, energie a výdrž.

Nabídku různých metod k rychlému obnovení našich sil a znovudosažení vnitřního klidu, s prezentací mnoha nových technik přinesl i letos festival ZDRAVÍ a EZOTERIKA LIBEREC 2016. Také celou řadu cest a způsobů k poznání sebe sama, jako i k osobnímu a duchovnímu růstu.

Jako organizátor jsem s průběhem festivalu velmi spokojený a těším se na další ročník.

 

8) Poslední otázka. Na tomto festivalu proniklo, že budete organizovat ještě letos podobnou akci v Liberci. Co je na tom?

Na festivalu jsem to ještě nepropagoval. Ale když se mě přímo ptáte, mohu na to odpovědět následně. Pravděpodobně ano. Bude to ale něco jiného, nad čím již dva roky přemýšlím. Byl jsem inspirován Lordem Světla Metatron. Více se dozvíte, až se to zrodí.

 

Děkuji za interview.