TISKOVÁ ZPRÁVA 2018

Mezinárodní festival ZDRAVÍ A EZOTERIKA LIBEREC 2018

 

V Liberci dne 16. března začal už šestý ročník festivalu ZDRAVÍ a EZOTERIKA LIBEREC, který zahrnuje alternativní medicínu a zdravý životní styl. Jako každý rok, jsou součásti festivalu peruánský šaman a léčitelka z Filipín. Jelikož byl peruánský šaman Juan Carlos Pacaya volán krátce před festivalem do jihoamerických pralesů, nemohl se zúčastnit. „Nedá se nic dělat, když je šaman volán do své vlasti, tak mu je vše lhostejné. Priorita je pro něj jasná! Pro organizátora to není tak jednoduché, ale se správnou komunikací s návštěvníky se dá leccos vyjasnit“, přidal k této skutečnosti organizátor Ivo Johannes Daněk.

 

Festival zdraví a ezoterika 2018 nabídl v libereckém Koloseu od pátku do neděle několik desítek přednášek – třeba o józe, cvičení chi-kung nebo na téma léčení pomocí kamenů a krystalů Světla. Podle pořadatele Ivo Johannese Daňka se letošní ročník zaměřil na zdravou stravu. „Na stravování by se lidé měli koncentrovat stále víc, aby zdravě žili a nezatěžovali zbytečně své tělo.“

 

I tento ročník nechybělo překvapení. „Letos dorazila absolventka konzervatoře oboru klasický zpěv, Simona Maierová, která si skládá hudbu i texty a sama se doprovází na elektronickém pianu. Se svou písní Bohyně v duetu s Christianem Kořenkem obohatila celý festival,“ přidal Ivo Johanes Daněk.

 

Už potřetí dorazila na liberecký festival věnovaný zdraví a ezoterice i filipínská léčitelka Estela Palaris Orbito. Dar léčení má od 14 let, zasvětil ji její otec a dědeček. Když s ní mluvíte, je to nádherná bytost. Na festivalu byla jen v sobotu.

 

V budově KOLOSEA se prezentovalo více než 50 vystavovatelů s širokou nabídkou svých služeb a produktů z celé České republiky, Slovenska, Švýcarska, Německa, Ukrajiny, Jižní Ameriky, Indie a Filipín.

 

Moderátor festivalu David Hamr ukázal jako každý rok svůj potenciál v moderování a návštěvníkům podal zajímavé informace. Při rozhovorech na podiu s různými lektory a vystavovateli vedl odborné konverzace. „Je to vzájemná sympatie mezi námi a jsem rád, že David se umí naladit na energii festivalu“, s radostí přidal Ivo Johannes.

 

Jako poslední ročníky nabídl vlastní catering MCU KOLOSEA kulinářské menu pro vystavovatele a návštěvníky. Každý den poskytl 3 různé obědy a večeře ve své jídelně. Ivo Johannes Daněk předal kytici vedoucí kuchyně a poděkoval celému týmu za vynikající stravu. S aplausem se přidali všichni vystavovatele.

 

S průběhem festivalu byli všichni spokojeni, jak organizátor, tak i vystavovatelé. I tento ročník měl nepopsatelnou energii, kterou každý rok nastavuje Ivo Johannes s duchovním světem. Všichni se těší na příští ročník.